Togg, TruGo şarj istasyonu kurulumuna başladı! İlk video geldi.

0

 Türkiye'nin ilk yerli elektrikli aracı Togg, bugün yeni bir test videosu paylaştı. Bu test videosunda TruGo şarj istasyonlarının kurulumuna başlandığını ve ilk cihaz için testlerin sürdüğünü söylendi. Bu arada video Togg %20 ile %80 arasını 25 dakikada doldurdu.


Togg, geçtiğimiz aylarda yerli kendi şarj istasyonu için yani Enerji piyasası düzenleme kurumu olan (EPDK) lisans almıştı. Aradan biraz zaman geçtikden sonra sosyal medya üzerinden paylaşılan videolarda Togg için hazırlanan TruGo şarj istasyonunun hazır olduğunu ve ilk testlerin gerçekleştiğini görüyoruz.

Togg, uzun zamandır şarj istasyonları için tesisler inşa ettiğini ve kurulumu ile uğraştığını biliyoruz. Togg, TruGo şarj istasyonları için serii üretime bu yılın son çeyreğinde üretime geçmesini planlıyor. Hatta önemli bir aksama olmaz ise 29 Ekim tarihinde yapılacak olan açılış ile beraber tesis seri üretime geçecek. İlk hedeflerde 2023 yılına kadar 50 adet şarj istasyonu kurmak.


Tabi ki bunun öncesinde Temmuz ayında başlatılan deneme üretimleri devam ediyor. Hatta prototipler Euro NCAP performans,çarpışma ve siber güvenlik gibi testlerden 5 yıldız almak için Avrupa'ya gönderirdiğini biliyoruz.

Togg,TruGo için EPDK'dan lisans almıştı yani bu TruGo şarj istasyonlarını hiçbir engel olmadan rahatça kurabileceği anlamına geliyor. Açıklamalara göre ilk etapta 81 il için 600'den fazla lokasyonda şarj istasyonlarının kurulacağı açıklandı. Tabi ki trafik yoğunluğuna bağlı olarak 25 ve 50 kilometre aralık ile kurulacak.Böylece yolda kalırım korkusunu yaşamayacaksınız. Togg ilk teste %25 şarj ile %80 arası 25 dakika sürede şarj oldu. %80 şarj ile 300 km menzile sahip. Tam şarj ile 500 km menzile çıkabiliyor.Yukarıdaki video ile test aşamasını görebilirsiniz. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı