Format Derdine Son - Samsung Tamir Modu Özelliği Duyuruldu

0

Dünyanın en büyük telefon üreticilerin biri olan Samsung, kullanıcılarını düşünerek yeni bir özellik çıkardı. Kullanıcılar Samsung telefonlarını artık tamir'e gönderirken gönül rahatlığı ile gönderebilecekler. Samsung tamir modu geldi.


Format Derdine Son - Samsung Tamir Modu Özelliği Duyuruldu 

Birçok kullanıcı telefonları tamire verdiklerinde birçok sıkıntı ile karşı karşıya kalıyorlar.Örneğin telefonu tamire vermeden önce kullanıcılar verilerini yedeklerler yada sıfırlarlar sonra tamir olduktan sonra tüm verileri geri yüklemek zorunda kalırlar yada eğer telefonun verileri yedeklenmiyecek durumda ise tamirci telefonu tamir ettikden sonra ya veriler sıfırlanır yada kullanıcılardan habersiz veriler yedeklenir.

Samsung bu durumların önüne geçmek için yeni bir özellik duyuldu. Bu özellik kullanıcıları mutlu edecek gibi. Artık Samsung tamir modu ile kullanıcıların hassas bilgilerini erişim engellenecek böylece tamir eden kişi sadece standart uygulamalara erişim sağlayabilecek. Bu özellik ile veri hırsızlığını engellenecek. Kullanıcılar gönül rahatlığı ile telefonlarını tamire verebilecek.Bu özelliği telefonunuzun Batarya ve Cihaz Bakımı kısmında ulaşabileceksiniz. Özelliği aktif ettiğiniz zaman ilk olarak cihaz kendini yeniden başlatacak.

Sonra telefonunuzda yer alan Resimleriniz,Kişileriniz,Mesajlaşma Uygulamaları (Whatsapp,Messenger,Telegram) ve hesaplar. Cihaz tamirden geldikden sonra pin,desen yada parmak izi ile cihazınızı ilk haline geri getirebilirsiniz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Samsung bu özellik ile bir sorunu çözmüşmü ve kullanıcılar bu özelliği ne kadar çok sever. Çünkü günümüzün en önemli konularından biri kişisel veriler.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı