WhatsApp’a Büyük Özellik Geliyor! Detaylar

1

 Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni büyük özellik ile karşımızda ama bu güncelleme sadece İOS 15 için geçerli yani Android için bu güncelleme söz konusu değil. Söz konusu bu yeni güncelleme rahatsız etme API'sini destekleyecek.WhatsApp’a Büyük Özellik Geliyor! Detaylar

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, geçtiğimiz hafta yaptığı yeni güncelleme ile kullanıcı gruplarının sayısını 512 çıkarmıştı. Yani bir gruba en fazla 512 kişi katılıyor. Bu güncelleme kullanıcıları mutlu etmişti. Tabi ki 512 kişilik bir arakadaş grubunuz var ise.

Whatsapp, şimdi gelen aramaları gözden kaçıranlar için yeni bir yenilik üzerinde çalışıyor. İOS 15 ile geken yeni özellikten biri Odak Modu isimli bir özellikdi. Bu özellik evde yada işte olma durumlarını bağlı olarak bildirim alıp almayacaklarını seçmelerini sağlıyordu. Kısaca Rahatsız Etme modu gibi. Whatsapp artık Rahatsız Etme API'sini destekleyecek.
Whatsapp, bu güncelleme sadece İOS 15 için geçerli olacak. Yeni bu özellik ile artık Whatsapp, rahatsız etme modunun açık yada kapalı olduğunu anlayacak ve eğer açık ise gelen mesajları yada aramaları kısaca Whatsapp üzerinde ki tüm bildirimleri sessize alacak.

Platform bunun yanı sıra gelen aramaları ''Silenced by Do Not Disturb'' yani Rahatsız etme tarafından sessize alındı şeklinde bildirim gösterecek. Şimdilik bu özellik geliştirme aşamasında ve sadece beta sürümünü kullananlar bu özelliği test edebiliyor. Herkes tarafından ne zaman kullanıcağını henüz tam olarak bilmiyoruz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.


Yorum Gönder

1 Yorumlar
Yorum Gönder

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı