Maymun Çiçeği Vaka Sayısı Bir Haftada 3 Kat Arttı!

0

 Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 1 Haftalık vaka sayılarını açıkladı. Durum kötü, sadece Afrika hariç 780 kişide Maymun Çiçeği virüsü tespit edildi. Yani bu sayı bakacak olursak 1 hafta önce ki vaka sayısı ile şimdi ki vaka sayısının arasında 3 kat var.



Maymun Çiçeği Vaka Sayısı Bir Haftada 3 Kat Arttı!


Dünya Covid-19 hastalığını yeni unuturken şimdi ise Maymun çiçeği vakaları çıktı. Hastalık henüz nasıl yayıldı bilinmezken bir anda vaka sayılarında patlama yaşandı. Öyle ki 1 hafta içinde vaka sayısı 3 kat arttı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve bir çok yetkili kişi korkulacak birşey olmadığını söylesede, DSÖ'nün açıkladı vaka sayıları hiç öyle demiyor. Hastalık sinsi bir şekilde yayılmaya devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), haftalık vaka sayılarını açıkladı. Sonuçlar endişe verici, çünkü vaka sayıları 1 haftada 3 kat artmış olduğunu görüyoruz. 1 hafta önce 257 olan sayı, 1 hafta sonra 3 kat artarak yaklaşık 780 olmuş.Ayrıca DSÖ, henüz farklı ülkelerde tespit edilmemiş hastaların olabileceğini ifade etti.


Dünya Sağlık Örgütü, Maymun Çiçeği virüsün henüz pandemi olması için yani halk sağlığı için düşük risk seviyede olduğu ancak vaka sayıların artması durumunda işlerin tam tersine döneceğini ve şimdilik kimsenin bu hastalık nedeni ile hayatını kaybetmediği açıkladı.

Virüs en çok Birleşik Arap Emirlikleri, şimdile kadar bu ülkede 207 vaka görüldü, İspanya da ise bu vaka sayısı 156, Onun arkasından 138 vaka ile portekiz geliyor.

Maymun çiçeği virüsü şimdile kadar risk seviyesi düşük olsada ilerde bu değişecek. Unutmalın ki Çiçek Hastalığı gibi virüsler iyi bir silah olur. 

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

                          


Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı