iPhone Cihazlarda Type-C İle Gelecek!

0

 Avrupa Birliği'nin yeni bir düzenleme ile beraber artık tüm elektronik cihazlar, telefonlarda dahil olmak üzere USB-Type-C girişi zorunlu olacak. Bu düzenleme Apple içinde geçerli olacağı için artık Apple cihazlarda USB-Type-C girişi zorunlu olacak.


İphone Cihazlarda Type-C İle Gelecek!

Avrupa Birliği uzun zamandır bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Bu düzenleme tüm elektronik cihazların tek tip girişe sahip olması için yapılan çalışma. Bu konu uzun zamandır tartışma nedeni oldu. 

Sonunda Avrupa Birliği, AB ülkeleri içinde satılacak olan tüm cihazların Type-C girişli satılması için zorunlu tuttu. Yani artık Apple cihazlarda dahil olmak üzere tüm elektronik cihazlar USB-C girişi ile gelecek.

Dün Avrupa Parlamentosu İç Pazar ve Tüketicinin Korunma Komitesi tarafından yapılan duyuru, tablet, Oyun konsolları, dijital kamera, hoparlörler ve e-okuyucular gibi cihazlarıda kapsamakta.Bu düzenleme Avrupa Birliği yetkilileri tarafından onaylandı ancak Avrupa Birliği Parlamentosu ve Konseyi tarafından resmi olarak henüz onaylanmadı. Büyük ihtimal bu düzenleme Onay gelmesi ile beraber 2024'ün sonbahar aylarında tüm cihazların artık Type-C girişinin sahip olacağını söyleyebilirim.

Bu düzenleme android tarafına fazla etki yapmıyor. Ama Apple kısmı için biraz sorunlu bir düzenleme. Çünkü İphone cihazları kendi girişi olan Lightning girşini kullanıyor. Bu düzenleme ile beraber Apple, mecbur bu girişi artık kaldıracak. Ama Apple için bir yol daha var. O yolda kablosuz sarj teknolojisini tam anlamı ile benimsemek. Belki Apple cihazlarında ki tüm girişleri kaldırabilir.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. TeknoForum adresinden düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı