iOS 16 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

0

Teknoloji devi Apple dün yaptığı etkinlikte İOS 16 tanıttı. Benim de izlediğim bu etkinlikte  İOS 16 birçok yeni özellik ile geliyor.


Apple her yıl WWDC (Worldwide Developers Conference) etkinliği düzenliyor ve bu etkinlikte birçok yeni özellik tanıtılıyor. Dün başlayan bu etkinlik 10 Hazirana kadar sürecek. Her zaman gibi Apple duyuruları ile başlayan etkinlik herkesin merak ettiği İOS 16 işletim sistemi tanıtıldı. Bu işletim sistemi birçok yenilik ile beraber gelecek.

Yeni gelen özellikler arasında en üstünden durulan özellik ise kilit ekranında yapılan yenilikler ve acil durum butonu.


İOS 16 ile beraber tam anlamı ile artık İphone kilit ekranı değişiyor. Yani artık kendimiz istediğimiz şekilde kilit ekran stilini değiştirebileceğiz. Kullanıcıların duvar kağıtlarında derinlik modu olacak ve ayrıca kilit ekranlarına artık Widget ekleyebileceğiz. Bu eklenecek widget arasında Takvim,hava durumu ve yapılacaklar listesi ve tek bir kilit ekranı değil artık bir çok kilit ekranı oluşturacağız ve bunlar arasında değişim yapabileceğiz. Yapay zeka, duvar kağıtı seçimlerinde bize yardımcı olacak.İOS 16 ile beraber Mesajlar uygulamasında değişiklikler olacak. Gönderilen mesajları düzenleyebileceğiz ve hatta gönderdiğimiz mesajları geri alabileceğiz. İMessage kullanıcıları ayrıca emoji,gif gibi öğelerin yanına Sosyal ağ eklendi.


Shareplay özelliği ile artık uzakta ki arkadaşınız ile beraber film izleyebilir yada müzik dinleyebilirsiniz ve birçok yeni şeylerde yapabilirsiniz.


Artık 15 adet'e kadar rotayı önceden belirleyebilir, duraklar ekleyebilir yada Mac ile rota belirleyebilir ve İphone gönderebilirsiniz. Siri ile beraber Apple CarPlay'deyken yeni duraklar ekleyebilirsin.


Apple'da, fitness uygulamaları yalnızca Apple Watch'larda yer almakda. Artık İOS 16 ile beraber tüm İphone'larda fitness uygulamaları yer alacak. Apple Watch yanınızda olmasa bile adımlarınızı ve egzersizlerinizi Telefonunuz üzerinden kontrol edebilirsiniz.


 Apple, bu güncelleme ile güvenliği tam anlamı ile daha ön plana çıkarıyor. Yeni acil butonu ile beraber artık tüm hesaplarınızdaki  bağlantılı kesebilirsiniz. Bu durum kullanıcıların istemedikleri kişilerin hesaplarına erişmesinin önüne geçiyor ve bu butona basıldığında diğer tüm cihazlarda açık olan İcloud hesapları kapanıyor.

İcloud artık 6 adet kadar kullanıcıyı destekliyor, yani İcloud arşivi sayesinde aileriniz fotoğrafları sorunsuz bir şekilde erişebiliyor ve paylaşıyor. Bununla beraber İOS 16 alacak modellerde açıklandı. İphone 6 serisi, iphone 7 serisi hariç diğer modeller İOS 16 alacak.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.
 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı