Internet Explorer Resmen Dünyaya Veda Ediyor! Bir Devrin Sonu

0

 Bir zamanlar Chrome indirmek için kullandığımız efsane tarayıcı olan Internet Explorer dün dünyaya veda etti. Böylece bir devir kapanmış oldu.


Internet Explorer Resmen Dünyaya Veda Ediyor!  Bir Devrin Sonu

Bir zamanların efsane tarayıcı olan Internet Explorer dün fişi çekildi. İlk bilgisayar aldığımızda ya da format attığımızda sadece Google Chrome indirmek için kullanıdığımız efsane tarayıcı artık yok.

İlk 1995 yılında bizlere sunulan tarayıcı çok üzücü bir şekilde artık yok. Microsoft dün Internet Explorer tarayıcısını emekli etti. Şirket ilk olarak 2020 yılında iptal kararı almıştı. Tarayıcı 2003 yılında tek başına %95 kullanım oranı ile birinci olmuştu ama son  zamanlarda rakiplerin artması ile zor zamanlara girdi.

Artık o büyük gün geldi. Hepimize internet ile tanıştıran Internet Explorer için yolun sonu görüldü. Onu hatalarıyla yada yavaşlığı ile tanıyacağız. Internet Explorer hayata 27 yaşında sonsuza kadar veda etti.


Ancak Internet Explorer hatırlamak için Microsoft bu olayı el attı. Çünkü şirket tarayıcı için 2020 yılında iptal kararı vermişti. ve hatta Internet Explorer 11 için Google desteği bitmişti. Ancak Microsoft ne kadar iptal kararı olsada Edge'deki 'Internet Explorer Modu' ile eski tarayıcı daki önemli özellikleri kullanıcıla sunmaya devam edecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı