Instagram Reels, TikTok'a Rakip Olacak Yeni Özellik Geliyor!

0

 Popüler sosyal medya uygulaması İnstagram, kullanıcıları memnun etmek için elinden geleni yapıyor. Son güncelleme ile rakibi TikTok'a darbe vurmak istiyor. İşte İnstagram Reels yeni bir özellik geliyor.


Instagram Reels, TikTok'a Rakip Olacak Yeni Özellik Geliyor!

Popüler sosyal medya platformu İnstagram, 2010 yılından belli hayatımızda. TikTok ise 2015 yılından belli.

İnstagram, rakibi TikTok'a karşı reels özelliği çıkarmıştı.Yani videolar paylaşabiliyorduk. Rakibi TikTok'a tam anlamı ile ezmek için yeni özellikler çıkarıyor ama TikTok'da bu arşı hamle yapıyor. İnstagram reels için getireceği yeni özellik ile Video süresi 90 saniye çıkarılıyor. TikTok'da bu süre 10 dakika.

İnstagram, reels yaptığı güncelleme ile yeni araçlar ekledi. İnstagram genç kullanıcıları kendisine ççekmek istiyor. Bu yüzden de her geçen gün uygulama gelişmele devam ediyor. Az önce bahsettiğim gibi bu sebepden ötürü İnstagram, TikTok'da bulunan bazı özellikleri ekledi.


Gelen yeni güncelleme ile İnstagram Reels, Kullanıcılar ile daha fazla etkileşim kurulması için ve kullanıcıların kendini daha iyi ifade etmesi için yeni araçlar ve ses ifadeleri gibi bir çok yenilik bu güncellemede yer alıyor.

Ekstra olarak, İnstagram özellikler kullanıcılar tarafından video sürelerin kısa olması nedeni ile eleştiri almıştı. İnstagram, bunu odaklanarak video sürelerini 90 saniye çıkardı ama bu süre TikTok'da 10 dakika olduğu söylemek gerek. Bakalım İnstagram buna karşılık ne verecek.

Ayrıca yeni güncelleme ile beraber kendi sesinizi doğrudan Reels'e aktarma olanağı sağlayacak. 5 sn üzerinde ki videoları kendi çektiğiniz videolarda ki sesi aktarabileceksiniz ve bu ses başka kullanıcılar tarafından da kullanabilecek. İnstagram, hikaye kısmında sunulan anket,test ve emoji gibi özellikleri reels'de sunmaya hazırlanıyor.

Bakalım bu yeni özellikler ile rakibi TikTok'a fark atabilecek mi. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı