GTA 6 çıkış tarihi belli oldu ! harita boyutu ve hikaye süresi belli

0

 GTA sevenlerin beklediği sonunda gerçekleşiyor. Ortaya çıkan bir sızıntı ile beraber GTA 6 çıkış tarihi, harita boyutu ve hikaye süresi belli oldu. Sonunda GTA 6 çıkıyor.


Geçtiğimiz birkaç gündür herkesin merak ile beklediği Rockstar Games ait olan GTA serisinin yeni oyunu GTA 6 hakkında yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Bu sızıntıları çoğu kişi oyunun çıkış tarihinin yaklaştığını bağdaştırırken, GTA 6 çıkış tarihi belli oldu.

GTA 6 çıkış tarihi belli oldu !

Son sızıntılara göre, Rockstar Games ve ekibi yaklaşık olarak 8 yıldır bu proje üzerinde çalıştığını ve buraya şimdiye kadar aktarılmış en büyük kaynak aktarımı GTA 6 için yapıldı. Yani tam olarak 600 Milyon dolar bir kaynaktan bahsetiyoruz.

GTA 6'nın tanıdım tarihi ise, herkesin bu haberi beklediğini biliyorum. GTA 6 bu yılın 3. çeyreği tam olarak Eylül ayının sonuna kadar tanıtılacağını ve GTA 6 çıkış tarihi ise 2024 yılının son çeyreği. Yani kısaca tanıdım oldukdan sonra 15-18 aylık bir sürecin sonunda satışa çıkacak. GTA 6 sevenler biraz daha bekleyecek.


Harita boyutu ve hikaye süresi 

Şimdi oyun hakkında daha fazla detay paylaşıyım. Harita konusunda GTA 6, GTA 5'in tam 5 katı büyüklüğünde bir haritaya sahip olması bekleniyor. Yani şimdile kadar çıkan tüm GTA oyunlarının haritasının toplamı kadar büyük.

En çok merak edilen konu ise GTA 6 oyununun hikayesinin ne kadar süreceği. Bir önceki oyun olan GTA 5 toplam 30 saat gibi bir sürede bitirebiliyorduk. GTA 6'nın hikayesi ise en az 75 saat süreceği söyleniyor. Hatta bir iddia oyun hikayesi 500 yada 600 sat sürebileceği. Tabi ki bu konu hakkında oyunun ana görev dışında yan görevleri yaparsanız 75 saat süren hikaye süresini 5 yada 7 kat arttırabilirsiniz. 

Bunlara ek olarak oyunda GTA 5'de olduğu gibi 3 ana karakter olacak ama farklı olarak bu karakterlerden biri kadın. Şuan oyunun tam hali ile karşılaşmadık. Oyun çıkınca daha detaylı görürüz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. 


Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı