Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarıyla İlgili Yeni Karar !

0

 Elon Musk, Tesla'nın çalışanlarını işten çıkarması hakkında ortaya atılan iddialar hakkında twitter üzerinden açıklama yapıldı.


Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarıyla İlgili Yeni Karar !

Geçen günlerde otomobil devi Tesla ile ilgili 10.000 çalışanın işten çıkarılacağı ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. Bu iddia üzerine Tesla CEO Elon Musk tarafından Twitter üzerinden bir açıklama yapıldı.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, küresel Çip ve tedarik sorunlar nedeni ile sıkıntılı günler yaşıyor. Tek Tesla değil tüm otomobil sektörü bu sorundan payını aldı. Elon Musk, çok yakında küresel bir ekonomik krizin yaşanacağını düşünüyor. Bu nedenden ötürü üst düzey yöneticilere e posta gönderdi. Elon Musk, bu yöneticilerin ofise dönmesini ve istifa etmelerini söyledi.

Yayınlanan SEC dosyasına göre Tesla, geçen yılın sonunda 100.000 kişi istihdam etti. Ayrıca Whole Mars Catalog adlı bir twitter kullanıcısı Tesla çalışan sayısının artacağından bahsetti.


Bu Twitter hesabına cevap veren Elon Musk, 'Toplam çalışan sayısı artacak ama maaşlı çalışan sayısı büyük oranda sabit kalacak' şeklinde açıklama yaptı.

Reuters raporuna göre Elon Musk, batarya teknolojileri alanında çalışanların bu iş çıkarmalarını dahil olmayacağını ve Elon Musk'ın maaşlı çalışan personel sayısını %10 azaltmak istediği şeklinde raporda yer alıyor. Tesla şirketi yakın zamanda işten çıkarmalarını başlayacağını açıkladı.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı