Elon Musk'a 258 Milyar Dolarlık Dava Açıldı: Dogecoin'i Şişirdiği İddia edildi!

0

 Elon Musk, bu kez en çok desteklediği Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlar, insanları yanlış yönlendirme yada Dogecoin şişirme gibi nedenlerden ötürü dava açıldı.


Elon Musk'a 258 Milyar Dolarlık Dava Açıldı: Dogecoin'i Şişirdiği İddia edildi!

Elon Musk bu kez yeni bir dava ile karşı karşıya kaldı. Elon en çok desteklediği ve en çok paylaşım yaptığı Dogecoin nedeni ile 258 Milyar dolarlık dava açıldı. Bunun nedeni Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile doğrudan Dogecoin'i yükselttiği yada doğrudan düşürdüğü bir gerçek. Musk Dogecoin üzerinde ki etkisi bir gerçek.

Bu durum şirketin kurucu ortakları tarafından pek hoş karşılanmıyor ve üstelik kurucular dışında başka insanlarda bu durumdan pek memnun değil özellikle bunu açılan davadan daha net bir şekilde anlayabiliriz. Elon Musk'ın doğrudan piyasa değerini arttırmakdan ve yasa dışı olarak birtakım girişimlerinin olduğunu ileri sürülerek dava açıldı.


Geçtiğimiz yıldan belli Elon Musk, Dogecoin değerini arttırarak yatırımcıları çektiği bir gerçek. Ama bu artışın ardında çok karanlık işler döndüğü iddia edildi. Bunlardan biri ise yasa dışı şantaj girişimi olduğu iddia edildi ve Elon Musk,Tesla ve SpaceX dava edildi.

Hatta davacı olan Keith Johnson tek suçlaması bu olmadı. Keith Johnson, Elon Musk'ın ''Dogecoin hiçbir değeri olmadığı halde meşru bir yatırım olarak gösterdiğini'' iddia edildi.

Bu iddialardan sonra Elon Musk henüz bir açıklama yapmadı ama açılan bu dava 258 Milyar Dolarlık bir dava. Elon Musk net serveti ise 215,6 milyar USD

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı