Elektrikli Araba Aptera, Tesla'nın Şarj İstasyonlarına Talep Etti

0

Uzay gemisi görünümüne sahip olan elektrikli araba prototipi Aptera, Tesla'nın şarj istasyonlarını kullanıyor. Prototipi geliştiren şirketin CEO'su, seri üretim için Tesla'nın şarj istasyonlarını talep ettiğini açıkladı.Yukarıda resimde gördüğünüz gibi aracın tasarımı bir uzay gemisini gibi. Arabanın tasarımı müthiş. Bu araç daha prototip. Aptera şirketi tarafından geliştirilen bu otomobil hem elektrikli hemde güneş enerjisi ile çalışıyor. Ayrıca Tesla şarj istasyonları ile uyumlu olan bu otomobil seri üretim içinde doğal olarak Tesla şarj istasyonlarına ihtiyaçı var. 
Aptera ayrıca bu otomobilin ismi Şirket ismi ile aynı. Aptera, Tesla'nın J1772 model numaralı şarj istasyonunu kullanıyor. Soru-Cevap etkinliğinde Aptera CEO'su, Tesla'nın bu müthiş istasyonlarına talep ettiğini yani talip olduğunu açıkladı.


Ayrıca Aptera CEO'su Chris Anthony, Tesla'nın bu müthiş J1772 şarj istasyonlarına hayran olduğunu ve prototip'de bu şarj istasyonlarını kullandıklarını belirtti. Normal olarak otomobil'in seri üretime geçebilmesi için bu şarj istasyonlarının kullanım izninin Tesla'dan alınması gerekiyor.

CEO Chris Anthony bu şarj istasyonlarının ısrar etmesinin asıl nedeni, kullanımın kolay olması, farklı şarj etme hızları ile uyumlu olması ve güzel görünüşü. Henüz Aptera şirketinin bu talebi için Tesla'dan bir açıklama gelmedi.

Bu uzay gemisi görünümlü güzel otomobili incelemek istiyorsanız Aptera resmi sitesinde inceleyebilirsiniz. Ayrıca yukarıda ki video izleyebilirsiniz. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. TeknoForum adresinden düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı