eBay, GittiGidiyor'un Kapatılacağını Açıkladı! Son Tarih

0

 2011 yılında GittiGidiyor, eBay bünyesine katılmıştı. O günden belli sorumsuz bir şekilde faaliyetlerini sürdüren şirket köklü e-ticaret sitesi GittiGidiyor kapatma kararı aldı. 18 Temmuz son siparişler alınacak.


eBay, GittiGidiyor'un Kapatılacağını Açıkladı! Son Tarih

Türkiye'de en köklü alışveriş sitelerinden biri olan GittiGidiyor kapanıyor. Böylece öncü alışveriş sitelerinden biri olan GittiGidiyor'u bu kez gerçektende gidiyor.

GittiGidiyor, 2011 yılında eBay şirketinin %93'lük payını satın alması ile alışveriş şirketi eBay denetimine geçmiş oldu. Şimdile kadar GittiGidiyor eBay bünyesinde hizmet verdi. Ama kötü eBay tarafından kötü haber açıklandı. 

eBay tarafından yapılan açıklamada, GittiGidiyor'u kapatma kararı aldık. Ayrıca açıklamada satıcılar bugünden itibaren yeni ilanlar veremeyeceğini  ve 18 Temmuz tarihinde alıcılar yeni ürünler alamayacağını açıkladı yani 18 Temmuz'da GittiGidiyor tamamen kapanacak.eBay tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “eBay bugün Türkiye'deki pazaryeri işletmesi GittiGidiyor'u kapatmak için adımlar atacağını duyurdu. eBay, 2011 yılında GittiGidiyor'un çoğunluk hissesini satın aldı ve işi bağımsız bir platform olarak yürüttü. eBay, küresel olarak ticari operasyonlarını düzenli olarak gözden geçirmektedir ve bu zor ama stratejik kararı pazarda süregelen rekabet dinamiklerine dayalı olarak almıştır.

eBay, platformdan geçişe yardımcı olmak için GittiGidiyor alıcıları ve satıcıları ile yakın bir şekilde çalışacak ve bugün daha sonra onlarla daha ayrıntılı bilgileri doğrudan paylaşacak. Bugünden itibaren satıcılar yeni ürün listeleyemeyecek ve 18 Temmuz'dan itibaren alıcılar yeni alım yapamayacak. Alıcılar ve satıcılar 5 Eylül 2022'ye kadar Hesabım sayfalarına erişebilecekler.

GittiGidiyor işinin kapatılmasının eBay'in 2. çeyrek veya tüm yıl sonuçları üzerinde önemli bir etkisi olması beklenmiyor. Referans olarak, GittiGidiyor, eBay'in 2022 yılının ilk çeyreği sonundaki konsolide aktif alıcı sayısına yaklaşık 4 milyon aktif alıcı katkıda bulunmuştur.” şeklinde eBay tarafından açıklama yapıldı.

Yani dünya devi eBay böylece Türkiye'den çekilmiş olacak. Bir köklü alışveriş sitesi daha üzücü bir şekilde tarihin tozlu sayfalarına karışmış olacak.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı