Doğalgaza Konutlar için %30 Zam Yapıldı!

0

Yeni kötü bir haber. Alınan bilgiye göre Doğalgaza %30 zam yapıldı. En son geçtiğimiz Nisan ayından yapılan zamdan sonra şimdi ise yeni bir zam daha yapıldı.
Doğalgaza %30 Zam Yapıldı!

Geçtiğimiz Nisan ayında daha yeni zam yapılmıştı. Aradan uzun zaman geçmeden şimdi ise %30 daha zam yapıldı. Arkadaşlar sanırım soba yakmaya devam. Lakin bunu da zam gelir.

BOTAŞ (Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ) tarafından yapılan açıklamaya göre konutlar için %30 zam yapıldığını açıkladı. Doğalgaz, ısınmaktan tutunda yemek yapmaya kadar yaralan en büyük ihtiyaçlarımızdan biri. Günümüzde yeni yapılan evlerde baca yok. İnsanlar artan doğalgaz fiyatlarından sonra ne yapacak bilinmiyor. Tek umut kış ayına kadar daha fazla zam gelmesin.

Ancak böyle devam ederse doğalgaz kullanılması çok zorlaşacak. Çünkü artan fiyat vatandaşın cebine bir alev gibi düşüyor.


BOTAŞ tarafından yapılan resmi açıklamaya göre  konutlarda kullanılan doğalgaza %30, Sanayide kullanılan doğalgaza %40, Elektrik üretmek için kullanılan doğalgaza ise %17 zam geldi. Bu zamlardan sonra 100 metreküp doğalgaz için fiyatlar 2511 TL'den 3264 TL'ye yükseldi. Ayrıca elektrik üretmek için kullanılan doğalgaza gelen zamdan sonra elektrik fiyatları içinde zam gelmesi endişe ile bekleniyor.


Yukarıda dediğim gibi. Elektrik üretmekte kullanılan doğalgaza gelen %17 zamdan sonra, elektrik içinde zam gelebilir hazırlıklı olun.
Peki sizin düşünceniz nedir ?

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı