Dikkat! Türkiye'de İlk Maymun Çiçeği Vakası Görüldü

0

En sonunda beklenen oldu. Dikkat! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de resmen ilk maymun çiçeği vakasının görüldüğünü açıkladı. İlk vaka ile ilgili bilgide veren Fahrettin Koca, hastalık belirtilerin olmadığını açıkladı.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Twitter hesabı üzerinde açıklama yaptı. Son dakika açıklaması olan bu açıklama en çok korktuğumuz yeni bir salgın ihtimali. Dünyada yeni bir salgın ihtimali son günlerde çok konuşuruyor. En son bildiğiniz üzerine dünyada Maymun Çiçeği adında yeni bir hastalık yayılmış durumda. En son ise ülkemizde bu hastalık görüldü ve endişe verici bir durumun olmadığını açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk vakanın 37 yaşında bir vatandaşımızda görüldüğünü açıkladı. Ayrıca bu bireyin bağışıklık sisteminin yetersiz olduğunu söyledi. Temaslı takibinde yapıldı ama şimdilik bir başka vaka rastlanmadığını Sağlık Bakanı tarafından açıklandı. Ülkemizde görülen ilk maymun virüsü vakası tecrit işlemleri yapılmış oldu.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları şu şekilde: 

'Bir hastamızda maymun çiçeği hastalığı tespit edildi. Hasta 37 yaşında, bağışıklık sistemi yetersizliği var. Kendisi tecrit edilmiş durumda. Temaslı takibi yapıldı, başka bir vakaya rastlanmadı. BİLİNDİĞİ GİBİ, bu hastalık solunum yoluyla değil, yakın fiziksel temasla bulaşıyor.'

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?


Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı