Birleşmiş Milletler 'Türkiye' Adını Tescilledi! - Turkey Kelime Tarih Oldu!

1

 Bir son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ülkenin isminin Turkey yerine Türkiye olarak değiştirilmesi için Birleşmiş Milletlere mektup göndermişti. Mektubun cevabı geldi.
Birleşmiş Milletler 'Türkiye' Adını Tescilledi! - Turkey Kelime Tarih Oldu!

Tüm dünyada bildiğimiz üzere Türkiye'nin ismi Turkey olarak geçiyor ve bu da türkçe'den, ingilizce dilini çevirirken hindi yazarsanız çeviri Turkey kelimesini hindi olarak çeviriyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün yaptığı açıklamada. Ülkemizin marka değerini yükseltmek için bir süreç nihayete eriyor açıklamasında bulundu. Dün ise Birleşmiş  Milletlere gönderdiğim mektup ile ülkemizin BM nezdinde ki yabancı diller de ki adını da  'Türkiye' olarak tescil ediyoruz hayırlı olsun dedi, Mevlüt Çavuşoğlu.

Dün ise bu konula ilgili şunlar yaşandı. Birleşmiş Milletlerin resmi açıklamasına göre. Ülkemizin talebi üzerine tüm yabancı dillerde kullanılan Turkey kelimesinin Türkiye olarak değiştirilmesini onayladı. Artık bu karar ile dünyada ki bir çok ülkede ülkenin adı artık Türkiye olarak geçecek.
 Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri yaptığı bir açıklama, ülkemizin kendi dilinde anılmak istemesi çok normal istek olduğunu dile getirdi. Ve bu isteğin resmi olarak onaylandığını açıkladı.

Ayrıca alınan bu yeni karar önümüzde ki haftalarda değişiklik yapıyacak ve Google Maps, App Maps gibi diğer tüm platformlarda artık Türkiye olarak anılacak. 

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Yorum Gönder

1 Yorumlar
Yorum Gönder

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı