Asgari Ücret Toplantısının Tarihi Belli Oldu: Asgari Ücrete Zam Gelebilir!

0

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından gözler asgari ücretin tartışılacağı o çok önemli toplantıya çevrildi. Kısa bir süre sonra toplantının tarihi ve zamanı açıklandı.
Bu günlerde ülkece ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sıkıntılardan dolayı son zamanlarda yani yaklaşık 3 ay önce yapılan açıklamalar ile beraber asgari ücretin zam gelebileceğini dahil söylendi vardı. Bu söylendi doğrulandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Yaptığı açıklamalarda asgari ücret ile ilgili bir kaç bilgi verdi. Bu açıklamalardan sonra hemen asgari ücret ile ilgili toplandının tarihi ve zamanı belli oldu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret ile ilgili yaptığı açıklamalarda asgari ücretin yeniden değerlendirmesini istediği bildirmişti. Eğer istihdama olumsuz etkilememesi durumunda artışın olabileceğini gelen açıklamalar arasında yerine aldı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalar sonrasında toplandığın yakın bir tarih'de yapılmasını beklediğini ve müjdeli haberler vermek istediklerini belirtmek istedi. Bu açıklamalardan kısa bir süre sonra asgari ücret toplantısı çarşamba günü saat 14:00'te gerçekleşecek.

Asgari ücret ne kadar olacak ?

Asgari ücrete zam gelirse ne kadar artış olur bir tahminde bulunayım. Memur zamlarına ve diğer maaş zamlarına %40'lık bir artış geldi. Buradan yola çıkacak olursak yaklaşık olarak asgari ücrete aynı oranda yada oranda %10'luk azalış ile yani %30 - %40 arası bir zam gelebilir. Yaklaşık 5.400 TL ile 5.900 TL arası bir sürpriz olmazsa. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, sizce % kaç zam gelir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı