Xiaomi Mi Band 7 Teknik Özellikleri ve fiyatı!

1

Günümüzün popüler akıllı bileklik üreticilerinden biri olan Xiaomi birkaç gün önce Mi band 7 tanıttı. Xiaomi Mi Band 7 bu kez olmuş dediğimiz tasarımı ve özelliği ile karşımızda.Günümüzün popüler teknolojilerinden biri olan giyilebilir teknolojiler dünyada popüler. Bu teknolojilere örnek akıllı saatler ve akıllı bileklikler. Akıllı bileklik denenince akla ilk Xiaomi gelir.

Xiaomi en son tanıttığı Mi band 6 herkes biliyor. Mi band 5 benzediği için hepimiz eleştirmiştik. Çünkü ekranı dışında ve bazı özellikleri dışında Mi Band 5'e benziyor. Bu kez Xiaomi çok güzel renklere ve özelliklere sahip birkaç gün önce Mi band 7 Xiaomi tarafından tanıtıldı. İlk göze çarpan ise muhteşem renkleri ve daha fazla spor seçeneğinin eklenmesi.


Xiaomi Mi Band 7 Özellikleri;

Xiaomi Mi Band 7 sahip olduğu özellikler bakımından Mi Band 6'dan daha zengin ve uygun fiyatlı. Xiaomi tüm bilekliklerini uygun fiyatı sattığı için fiyat konusunda karşılaştırmak biraz gereksiz olur. Mi Band 7'nin özellikle 120 adet farklı egzersiz modu, Sonunda sürekli açık ekranı ve daha büyük ekran ile karşımızda.

İlk sizlere ekranını anlatalım. Mi Band 7, 1.62 İnç bir ekrana sahip ve doğal olarak ekran boyutu arttığı için çözünürlük ve parlaklıkta arttırdı. Mi Band 7 bizlere Parlaklık konusunda 500 nit parlaklık sunarken, çözünürlük kısmında ise 192x490 piksel bir çözünürlüğe sahip. Piksel yoğunluğu ise 326 ppi .

Ağırlık konusunda tabi ki artan özellikler ile eş değer olarak 13.5 grama ulaşmış durumda. Resimlerde gördüğümüz üzere artan ağırlığa rağmen daha ince bir tasarımı bizlere sunmaya başarmışlar. Yaklaşık yarım milimetre önce ki bileklikten daha ince.

Herkesin merak ettiği batarya kısmında ise Mi Band 6 göre %44 oranında artarak 180mAh seviyesine gelmeye başardı. Bu seviyede ki bir batarya ile 15 gün boyunca kullanabiliriz. Mi Band 6 ile gelen manyetik şarj kablosu ile Mi Band 7 bilekliğimizi şarj edebiliriz. 


Mi Band 7 Spor seçenekleri konusunda 4 kat artış

Mi Band 7 özellikle spor ile ilgilenen herkes tarafından sevilecek gibi duruyor. Çünkü Mi Band 6'a göre 4 kat artarak 120 adet farklı egzersiz modu bizlere sunuldu. Bu sayı Mi Band 6'da 30'du. Ayrıca Akıllı Bilekliğimiz Mi Band 7, kalp atış hızı ve kalori gibi bir çok bilgili bizler ile paylaşacak.

Xiaomi Mi Band 7 spor yaparken kullandığımız oksijen miktarını ve özellikle optimal yenilenme süresini bizlere bildiriyor. Ayrıca güzel bir özellik olan yaptığımız antrenmanların yoğunluğunu belirlemek için EPOC (Egzersiz Sonrası Aşırı Oksijen Tüketimini) hesaplıyor ve bizleri bildiriyor.
Daha fazla tema seçeneği ve sürekli açık ekran modu

Mi Band 7, bir çok farklı renkte kordon ile satışa sunulacak. Xiaomi, bu renkleri tamamlamak için 100'den fazla bileklik temasını bizlere sunacak ve ilk kez sürekli açık ekran özelliği Mi Band 7 ile beraber sunulacak ayrıca bir akıllı asistanında bileklik ile beraber geleceği iddia edildi.


Xiaomi Mi Band 7 fiyatı

Şuan sadece Çin'de satışa çıkan Mi Band 7 için belirlenen fiyat 239 CNY yani yaklaşık 580 TL, NFC versiyonu ise 279 CNY bu da yaklaşık olarak 675 TL ama ben NFC modelinin ülkemizde satışa çıkacağını pek inanmıyorum umarım bu konuda haklı çıkmam.


                                      Mi Band 6                               Mi Band 7

Ekran Boyutu:                       1.56 İnç                                              1.62 İnç


Ekran Çözünürlüğü:         152 x 486 piksel                            192 x 490 piksel


Ekran Renk Sayısı:               16M                                                     Aynı


Ekran Teknolojisi:                 AMOLED                                           Aynı


Ekran Parlaklık Değeri:       450 Nit                                               500 Nit


Batarya Kapasitesi:             125 mAh                                            180 mAh   


Şarj Biçimi:                 Manyetik Şarj İstasyonu                                   Aynı


Normal Kullanım Süresi:    14 Gün                                                 15 Gün


Batarya Dolum Süresi:  120 Dakika                                                 Aynı


Spor Modu:                       30 Adet                                                120 Adet

Yorum Gönder

1 Yorumlar
Yorum Gönder

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı