Whatsapp Desteğini Çekeceği İphone Modelleri!

0

 Günümüz en popüler ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp hem Android hemde İphone için önemli ama her geçen gün eskiyen modellerin yerine alan modellerden kaynaklı doğal olarak Whatsapp, Facebook gibi şirketler buna ayak uydurmak için desteği sonlandırıyor.Whatsapp Desteğini Çekeceği İphone Modellerini Açıkladı!


Whatsapp günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması, hem Android hemde İphone için önemli olan Whatsapp desteğini bazı İphone modelleri için çekeceğini açıkladı.

Günümüzde Telefon üreten şirketler her yıl yeni bir model duyuluyor. Bunla beraber modeller eskiyor ve eskiyen modelde güncelleme desteği son bulunca performans kayıplarına yol açıyor. Popüler sosyal medya şirketleri ise buna ayak uydurabilmek için eskiyen modellerden desteğini çekiyor. Böylece kullanıcı yeni telefon almak zorunda kalıyor. 
İOS kullanıcıların en merak ettiği konu ise hangi modellerin desteği sonlanacak. İşte bu soruların cevabını şirket verdi.

Her yıl bir kaç modelin desteği çekiliyor bu yıl ise bir zamanların efsanesi olan bütçe dostu İphone 5 ile İphone 5C şanslı modeller oldular. Whatsapp bu modeller için desteğini keseceğini açıkladı. Şuan da bu modelleri kullanan kullanıcılar sorunsuz Whatsapp kullanıyor olsalar da bu önümüzde ki haftalarda yerine sorunlu bir Whatsapp bırakacak. Yani bu modelleri kullanan kullanıcılar yeni modelleri geçmekten başka şansları yok. 


Ayrıca şimdilik İOS 12 yüklü olan İphone 5s, İphone 6 yada İphone 6s için şimdilik sorun yok ama seneye ne olur bilinmez bu yüzden Whatsapp sürpriz yapmadan modellerini değiştirmeleri en güzeli olur. Çünkü İOS 15 ve İOS 16 ile beraber İOS 12'nin bir önemi kalmıyor ve kaderine terk ediliyor.

Peki siz bu konuda neler düşünüyorsunuz.
Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı