Maymun Çiçeği İle İlgili Fahrettin Koca'dan Açıklama!

0

 Dün bazı sosyal medya haberlerinde Maymun Çiçeği virüsünün Türkiye'de görüldüğü dahil haberler çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu haberler üzerine bir açıklama yaptı.
Maymun Çiçeği İle İlgili Fahrettin Koca'dan İlk Açıklama!


Maymun Çiçeği virüsü yayılmayı devam ederken sosyal medyada bir haber ortaya çıktı habere göre Maymun Çiçeği virüsü Türkiye'de görülmüş. Bu haberlerden sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklama yaptı.

Herkesin korktuğu Maymun Çiçeği bir saygına dönüşür mü ? konusu Fahrettin Koca tarafından cevaplandı.

Dün Twitter üzerinden açıklama yapan Fahrettin Koca şunları söyledi;

''Maymun Çiçeği Hastalığı konusunda KAMUOYU MÜSTERİH OLMALI: Hayvan kaynaklı olan, bazen insanlara da bulaşan bu hastalık bir Pandemiye yol açmaz. Semptomların genellikle 2-3 hafta içinde kendiliğinden düzeldiği bilinmektedir. Afrika’da görülen hastalığa ülkemizde rastlanmamıştır''


Bu haberin başlangıcı dün bir kullanıcı sanırım aksiyon istedi, bir haber sitesinin sahte hesabını oluşturarak ''Türkiye İlk Maymun Çiçeği Vakası Görüldü'' şeklinde bir haber paylaşınca jet hızında haber yayıldı. Buradan çıkarılacak ders lütfen doğrulamadan hiç bir habere inanmayın.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sosyal Medyada yapılan bu tür yalan haberler jet hızında yayılabilir be insanları kaosa sürükleyebilir dün örneğini gördük. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünden ise ''Ülkemizde şimdiye kadar Maymun Çiçeği vakası görülmemiştir'' şeklinde açıklama yaparken Tabipler birliği ile Sağlık Bakanlığı global bir krize dönüşmemesi için önlemler alınmalı şeklinde uyarılarda bulundu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı