Kitap Yazma Uygulamaları - En İyi Programlar

0

 Eskiden kitap yazmak isteyen herkes ya kağıda yazar yada matbaa gibi teknolojileri kullanırdı. Günümüzde ise tek gereken bilgisayar ve hayal gücü.
Kitap Yazma Uygulamaları -  En İyi Programlar


Kitap yazma uygulamaları, kitap yazmak isteyen ve kolayca kitabını bastırmak isteyen herkes için gerekli. Bugün yazımda sizlere en iyi kitap yazma uygulamalarını anlatacağım.

Eskiden kitap yazmak günümüzde ki gibi kolay değildi. Ya matbaa bulacaktın yada eline bir kalem alıp tek tek kağıda yazacaktın. Biliyorsunuz ki ilk matbaa Osmanlı devletine  16 Aralık 1727  tarihinde geldi. Ondan önce insanlar tek tek kağıtlara yazardı. Peki ilk matbaa tarihte ne zaman kullanıldı ?

matbaa ne zaman bulundu ?

İlk matbaa tarih'de ilk kez uzak doğuda kullanıldı. İlk matbaa örneği, Ağaç oyma tekniği ile MS 593'te Çin'de yapıldı. Matbaa kullanılarak ilk basılan gazete ise MS 700'de Pekin'de basıldı. 9. yüzyılda ilk basılan kitap ise ''Diamond Sutra'' Şuan bu kitap İngiliz Kütüphanesinde sergilenmekte. 

İşte Matbaa o zamanlar günümüzde ki kitap yazma programları gibidir. İnsanların hayatlarını kolaylaştırdı. Tabi ki bize geç geldi.Günümüzde ise hemen hemen herkes kitap yazabilir ve bastırabilir. Tabi ki bunda öne çıkan tek fark yazan kişinin hayal gücü. Hayal gücün ne kadar kuvvetli ise yazdığım roman o kadar güzel olur. Eğer sizde hayal gücünüzü güveniyorsanız yazabilirsiniz. Şimdi sıra o güzel programlar hakkında bilgi vermekte.


Kitap Yazmak İçin Gerekli En İyi Programlar


1: Microsoft World: Microsoft World kitap yazmak için gerekli en güzel program. Office World uygulaması dünyada kullanılan en popüler araçlardan biri ve zirveyi korumakta. İlk bilgisayar eğitimi için bir kursa gittiğiniz zaman size ilk bu programı öğretirler. Tabi ki bu program kitap yazmak isteyenler için gerekli programlardan biri.

2: OpenOffice: OpenOffice programı, Microsoft World için rakip niteliğinde bir program. 1 Mayıs 2002 yılında yayınlanan program ücretsiz seçenekler arasında en iyilerden biri konumunda. Hafif sürümü ve kullanıcı deneyimi acısından kitap yazmak isteyenlerin aradığı programlardan biri.

3: Writer Plus: Writer Plus programı diğer rakiplerin aksine bir mobil uygulamadır. Bu program temel yazma gereksinimlerinizi rahatça karşılarken bu program ile telefonunuz üzerinden kitap yazabilirsiniz.

4:Wattpad: Wattpad programı, Allen Lau, Ivan Yuen tarafından yapılan dünyanın en popüler ve meşhur kitap yazma uygulamasıdır. Wattpad ile hem mobil hemde pc üzerinden yani online üzerinden kitap yazabilirsiniz. Bu programın en büyük farkı yazdığınız kitabı milyonlarca insana paylaşabilirsiniz. Hemde kitap yazma yarışmaları gibi ödüllü yarışmalar düzenleniyor.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı