iPhone uzun kullanım ömrü açıklandı!

0

 Ülkemizde döviz nedeni ile ne yazık ki telefon fiyatları hergün artıyor. Özellikler döviz kurları ve vergi oranları bunun en büyük sebebi. Bu da kullanıcıları doğal olarak yeni bir telefon almak yerine eski telefonlarının bozulana kadar kullanmaya devam etmesine neden oluyor. İşte bu nedenle kullanıcılar yeni bir telefon alırken en büyük kriterleri kullanım ömrü oluyor. Bunların içinde en önemlisi tabi ki güncelleme desteği.


iPhone’ların kullanım ömrü ortaya açıklandı!


Güncelleme desteği konusunda akla gelen ilk telefon markası tabi ki dünyada popüler teknoloji şirketi olan Apple, cihazlarını uzun bir kullanım ömrü sunuyor. Bu uzun kullanım ömrü diğer android rakiplerini daha kolay geçmesine sağlıyor. Söz konusunu bu uzun kullanımın sırrı, uzun süre boyunca kullanıcıya yazılım desteğinin sunması kullanıcının Apple cihazlara tercih etmesini neden oluyor.Elimizde ki akıllı telefonlarının ömrünün etkileyen iki doğal faktör var. Bunların ilki donanım yani telefonu aldıktan 3 yıl geçse bile ilk günkü performansını kaybetmeden oyunları rahatça oynamamızı sağlamak yani işlemci gücü, Yüksek çözünürlüğüne sahip kaliteli bir ekran ve yüksek batarya gücü fakat bunlardan en önemlisi yazılım desteği. Yazılım desteği günümüzde ki siber saldırılardan korunmak için yada güncel uygulamaları yüklemek sorunsuzca kullanmak için gerekli olan yazılım desteği. Bu konuda Apple 1 numara.

Bunun en büyük ve önemli örneği İphone 6s. Apple cihazı 2015 yılında çıkarmasına rağmen günümüzde İOS 15 bile alırken, Aynı yılda çıkmış olan Samsung Galaxy S6 ise en son android 7 aldı. Yani İOS bir kaç büyük güncelleme desteği sunarken android ise 1 tane büyük destek sunuyor. Bu örneği veren bir analist, İphone'ların 4.5 yıl bir ömrü olduğunu açıkladı. Tabi ki bu ömür sizin kullanış şeklinize göre değişik gösteriyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz şuan hangi model cihaz kullanıyorsunuz. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı