Fotoğrafların Sahte Olup Olmadığını Gösteren İnternet Siteleri!

0

 Bazen Sosyal medyada insanlar size fake resim ile kandırabiliyor. Bazen sahte hesap ve sahte resim ile sevgili olabiliyor hatta sizden para bile istiyorlar. İşte bunun önüne geçmek için size bir site göstereceğim.
Fotoğrafların Sahte Olup Olmadığını Gösteren Siteleri!


Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarında o kadar çok fake hesaplar var ki aklınız durur. Bazen fake resim ile ve fake hesap ile bizler ile sevgili oluyorlar bazen ise bu fake hesaplar sizden para isteyebilir. Peki ben bunların nasıl fake olduğunu anlayacağım?

Bu sorununuzu cevap vermeden önce internet ortamında o kadar çok fake hesap var ki en büyük sorunlardan biri ise sahte hesaplar ile sahte haberler yapabiliyorlar. Bu yüzde bir haber gördükten sonra önce onu lütfen araştırın. Şimdi geleyim sorunuza.

TinEye.com:  Bu internet sitesi ile resimlerin sahte olup olmadığını gösteren bir site. TinEye bir çok resmi tarayarak o resmin gerçek görüntülerini ortaya çıkarır. Eğer o resim üzerinde oynama yapıldı ise o resmin gerçek görüntüsü ile sahte görüntüsünü karşılaştırır. Şimdi sizlere bunu daha iyi anlamanız için resim ile anlatacağım.

1: Upload yazan yere tıkla ve resmini seç.2: Her erkeğin bildiği bir fake resmi taradım, bu kızla ile sevgili olanlar üzüldü.Sonuç olarak tam 12 tane resim buldu yani bu resim sahte.


3: Google Resim arama teknolojisi; Bu yöntem ile de benzer sonuçlar elde edebilirsiniz. Google resimleri tarama özelliği ile internette kullanılan ona benzeyen bir çok resmi ve birçok hesabı ortaya çıkarır. Şimdi başka bir sahte resim üzerinden deneyeceğiz.

4: Resimleri tarama için ana sayfada yer alan Google görseller kısmını tıklayın ve kamera ikonunu tıkladıktan sonra oradan resim yükle ve tara.
5: Bunları yaptıktan sonra resmi tarayacak ve sahte resmin benzeyen resimlerini karşılaştıracak. Böylece bu resmin kaynağı neresi öğrenmiş olacaksınız. Gördüğümüz gibi bir çok eşleşen görsel buldu yani resim fake. Umarım bu konu sizin sahte resimleri anlama konusunda yardımcı olmuştur. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı