Dünya Sağlık Örgütü - Maymun Çiçeği Virüsünün Verilerini Paylaştı: Sonuç Korkunç

0

 Son haftalarda adını sıklıkla duyduğumuz ve yeni bir pandemi mi ? başlıyor dediğimiz Maymun Çiceği virüsü (Monkeypox) ile ilgili DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) verilerini paylaştı.Dünya Sağlık Örgütü - Maymun Çiçeği Virüsü ile ilgili veriler paylaştı.


Bir kaç gün önce haber yaptığım Maymun Çiceği Virüsü (Monkeypox) ile ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerini bizleri açıkladı. Virüs ilk çıkışı iyi ki günümüz olmasa da, bu virüs varyantının en tehlikeyi varyant olduğu bir gerçek. Eğer bu virüs ile insanoğlu ilk kez karşı karşıya gelseydi emin olun ki daha hızlı bulaşıldı. Ancak Avrupa ülkeleri yada ABD gibi ülkelerde görülmesi endişe yaratmaya yetiyor.

İnsanoğlu acaba pandeminin etkisini yeni atlatmışken acaba yeni virüs dalgası mı geliyor ? sorusunu aklına getirmekden kendini alamıyor. Ama tüm bunlara rağmen virüs tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. DSÖ bu virüs ilgili acil toplanacağını bizleri bildirmişti. DSÖ bizler ile paylaştığı veriler korkunç.


Pandeminin başında uzmanlar tarafından bizlere yakın temasta bulunmamamız konusunda uyarı gelmişti. Ne yazık ki aynı uyarı Maymun Çiçek Virüsü (Monkeypox) için de geçerli. Uzmanlar virüsün görüldüğü yerlerde yakın temasta bulunulmaması konusunda uyardı. 

Virüs şimdiye kadar ABD, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Birleşik Krallık ve Portekiz'de görülmüştü. Bugün gelen yeni vaka haberleri ise Almanya ve Hollanda'dan geldi.

DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) yaptığı açıklamaya göre ve paylaşılan verilere göre ''11 ülkede yaklaşık 80 Maymun Çiçeği (Monkeypox) virüsü vakası olduğu bunların 50 tanesi inceleme altında olduğunu açıkladı. Ayrıca açıklama Virüsün bazı ülkelerde ve bazı hayvan popülasyonlarında (Bölgeye özgü bulaşıcı hastalık olduğunu) ara sıra salgınlara yol açabilir şeklinde'' açıklamada bulundu.

Ayrıca bu virüsü dikkate almak bizler için daha iyi. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ?


Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı