Bilim İnsanlarından Paralel Evrenin Var Olabileceğini Dahil İlginç Açıklama!

0

 Bilim insanlarının yaptığı ilginç bir araştırmaya göre Hubble sabiti kanunu ile ilgili bir araştırmayı imza attı. Bilim insanları bu uyuşmazlığın sebebinin evreniminiz kütle çekimini etkileyen görülmez bir aynanın olabileceğini ifade etti yani dünyalı benzeyen bir ayna.Bilim İnsanlarından Paralel Evrenin Var Olabileceğini Dahil  Açıklama!

Hubble sabiti kanunu ile ilgili bir araştırmaya imza atıldı. Bilim insanları bu uyuşmazlığın sebebinin evreniminiz kütle çekimini etkileyen görülmez bir dünyanın olabileceğini kısacası bir paralel evrenin olabileceğinin açıkladı.

Bu araştırma Physical Review Letters isimli bir akademik bilim dergisinde araştırmanın sonuçları yayınlandı. Bu araştırmayı imza atan bilim insanları bu konuda oldukça ilginç bir teori ortaya sundu. Bilim insanlarına göre 'ayna dünyanın' var olabileceği düşündüklerini açıkladı. Paralel evrenin gerçek olduğunu.

Araştırmacılar bu sorunun Hubble sabiti kanununa dayandığı açıkladı. Peki Hubble Sabiti Kanunu nedir ?

Hubble Sabiti: ''20 Kasım 1959 doğumlu ünlü astronom Edwin Hubble'nin adını verildiği, nispi genişleme yorumu olarak da yorumlanabilen ve evrenin genişleme hızını ifade eden sabit terimdir.'' bilimi ilginiz var ise bu konu sizin dikkatinizi çekebilir.Bu yapılan araştırmanın asıl amacı sabit terimdeki uyuşmazlığın arkasında ki asıl sebep. İşte bilim insanlarına göre bu sebebin asıl nedeni 'ayna bir dünyanın' var olabileceğini açıklandı.

Ayrıca ''Çoğu araştırmada evrenin bütün olarak yeniden ölçeklendirme durumunda doğal bir simetri içerdiğini açıklıyoruz ve Evrenin genişleme hızının farklı ölçümleri arasında neden bir tutarsızlık olduğunu anlamanın bir yolu bu olabilir” şeklinde açıklama yapıldı.

Ayrıca Bilim İnsanları daha önce kimsenin fark etmediği matematiksel bir formülün olduğunu ve bu doğrudan daha yüksek bir genişleme hızına neden olduğu söylendi.Son olarak bilim insanları paralel evren ile ilgili '' Çılgınca görünebilir ama ayna dünyanın fizik literatürü var ''

Literatür: Herhangi bir bilim dalında yazılmış yapıtlar.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz çok ilginç bir konu.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı