Bentley’in ilk tam elektrikli otomobili - Tesla'nın Rekoru Elinden Gidiyor

0

 Bentley CEO'su Andrian Hallmark şirketinin ilk tam elektrikli motorunu sahip otomobilin detaylarını paylaştı. Tesla katili olmaya hazırlanıyor.
Bentley’in ilk tam elektrikli otomobili - Tesla'nın Rekoru Elinden Gidiyor


İngiliz şirketi Bentley, tesla'nın rekorunu kıracak yeni tam elektrikli motorlu otomobilinin detaylarını paylaştı. Elektrikli otomobil teknik özelliklerinin aksine sanki uzaydan gelmiş çok müthiş tasarımı ile ön plana çıkıyor.

Bentley CEO'su Andrian Hallmark verdiği röportaj sırasında elektrikli otomobil hakkında teknik bilgiler verdi. En önemli, özelliğinden biri olan dev 1400 beygirlik elektrikli motoru.


Andrian Hallmark ayrıca 1044 kilovat yani 1400 beygirlik bir gücünün olduğunu ve yine ayrıca 0-100 km/s 1.5 saniyede çıktığı aktardı. Yukarıda tesla katili dememim sebebi işte bu. Tesla'nın yeni tanıttığı ama daha piyasada olmayan Roadster 2 modeli ise bu hıza 1.9 saniyede ulaşıyor.Ayrıca araç 2025 yılında çıkması bekleniyor.Ancak Şirketin CEO'su Andrian Hallmark'ın bazı endişeleri var.Her ne kadar rekor kıracak olsada 0-100 km/s hızlanması yerine 50-110 km/s yada 50-240 km/s hızlanmasının daha iyi olacağını ayrıca diğer türlü ani hızlanmada insanların midesinin bulanma ihtimali olacağını söyledi.Bu otomobilin fiyatı ise 250 bin Euro üzerine çıkacağı düşünülüyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı