Mart Ayı Enflasyon Rakamlarını Açıkladı!

0

 Türkiye İstatislik Kurumu (TÜİK) Mart Ayı Enflasyon Rakamlarını Açıkladı!


Mart Ayı Enflasyon Rakamlarını Açıkladı!


Türkiye İstatislik Kurumu (TÜİK) Mart ayının enflasyon oranını açıklamasının artından 10 yıllık enflasyon rekoru kırılmış oldu.

Türkiye'de hergün hayat pahalılığı artmaya devam ediyor.Mart ayında ki enflasyon oranı bunun kanıtı.Peki enflasyon artar ise ne olur ?

Enflasyonu artan ülkede hayat pahalılığı ve üretim maliyeti artar. Bu da alım güçünü ciddi oranda düşer.

Peki Mart ayında ki enflasyon oranının rakamları şok edici.Çünkü en son 2002 yılında bu rakamlara ulaşıldı.TÜİK tarafından paylaşılan verilere göre yıllık enflasyon'da %60 barajını geçti.Mart 2022 enflasyonu aylık bazda %5 artarak %61,14 olarak gerçekleşti.En son bu rakamlara 2002 yılında ulaşıldı.

TÜİK paylaştığı verilere göre en çok artış ulaştırmada oldu.Ulaştırma bir önceki aya göre %13.29 luk bir artış yaşadı.Otobüs yada uçak fiyatları bunun kanıtı.Bu durum çok üzücü.

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) göre aylık enflasyon %11 olarak arttı yıllık ise %142 olarak açıklandı.Hangisi doğru siz karar verin. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı