Elon Musk Durmuyor - Tesla Bitcoin Madenciliği Yapacak!

0

 Elon Musk durmuyor.Dev şirket tesla Blockchain şirketi Blockstream ve ödeme firması Jack Dorsey'ın Block ile madencilik için ortaklık kurduğunu açıkladı.


Elon Musk Durmuyor - Tesla Bitcoin Madenciliği Yapacak!Elon Musk'ın kurucusu ve CEO'su olan şirket Tesla,Bitcoin madenciliği için dev adım attı.Dev bitcoin madencilik tesisi güneş enerjisi ile çalışacak.Böylece madencilik için gerekli enerjiyi kendisi üretecek.

Bu tesis madencilik için ortaklık yapılan Block ve Blockstream ile beraber inşaat ediliyor.Bu 3 şirket toplamda 12 Milyon dolarlık bir anlaşma yaptı.Bu ortaklıkdan sonra kripto pazarında bir hareketlilik yaşandı.

Ayrıca Blockstream şirketinin CEO olan Adam Back, Bitcoin 2022 konferasında konuştu.CEO madencilik tesisi için Tesla ve Block ile anlaşma yaptığını açıkladı.Güneş enerjisi ile çalışacak tesis için Tesla'nın 3,8 megavatlık güneş panelleri ve ayrıca 12 megavatlık enerji depolama ürünü olan Megapack güç sağlayacak.

Bitcoin madencilik Tesisi %100 yenilebilir enerji ile çalışacağını açıklandı.Yani ekstra enerji için para ödenmeyecek.Böylece madencilik için daha faydalı ve daha çevreci bir tesis olacak.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz ?


Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı