Dünyanın En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonları Belli Oldu

0

 Herkesin kullandığı akıllı cihazların birçoğu radyasyon yaydığı bir gerçek.Dünyanın En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonları Belli Oldu.


Dünyanın En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonları Belli OlduTelefonlarımız yaydığı bu radyasyon düşük olsada bazı modeller dozunu kaçırabiliyor.Ancak radyasyon insan sağlığı için ne kadar zararlı günümüzde bu konu üzerinde tartışmalar devam ediyor.

SAR değeri aslında herkesin duyduğu vücudumuzun radyasyon emilme oranını denir.SAR değeri yüksek telefonlar vücudumuza zarar verir.Bu yüzden üreticiler SAR değerlerini dikkat etmekde.Maksimum seviye 1,6W/kg ile 2,0W/kg arasında kabul edilir.

Yukarda gördüğünüz gibi listenin başında Motorola Edge yüksek SAR değeri ile yer alıyor.Listenin ikinci sırasında ZTE Axon 11 5G tam sınırda yer alıyor diğer üreticileri listeden inceleyebilirsiniz.Bu raporu BanklessTimes hazırladı.

Bu listede yer alan çoğu telefon sınıra yakın ve bir zamanların popüler telefonları.Siz telefon alırken lütfen SAR değerlerini kontrol edin.Çünkü farketmeden çebinizde Çernobil Nükleer Santral taşıyor olabilirsiniz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı