TBMM Kripto Para Yasasıyla İlgili Raporu Tamamladı!

1

 Günümüzde herkesin kullandığı kripto paralar ile ilgili kritik rapor tamamlandı.TBMM Kripto Para Yasasıyla İlgili Raporu Tamamladı!


TBMM Kripto Para Yasasıyla İlgili Raporu Tamamladı!Günümüzün en popüler paraları olan kripto paralar ile ilgili kritik TBMM raporu tamamlandı.Kripto paralar her geçen gün daha çok ilgi artıyor belki birçok kişi kripto paralarla zengin oldu.

Dünya üzerinde bir çok ülke kripto paralar ile ilgili yasaklar ve düzenlemeler yapmakta veya bu konu üzerinde çalışmakta.Türkiye ise bu çalışmayı yapan bir diğer ülke.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan talimatı ile hazırlanan kripto para raporu tamamlandı.

Milliyet'in haberine göre TBMM, kripto paralar ile ilgili hazırladığı raporu tamamladı.68 sayfalık raporda 2016 yılında 14 milyar dolar olan kripto varlıklar şuanda çok ilginç yaklaşık 3 trilyon'a ulaştığı ve turizm,eğitim,sanat ve yayıncılık gibi sektörlerde kripto para ile ödemenin yaygınlaştığı söylenmekde.

Ayrıca bir diğer bilgile göre raporda kripto paraların uluslar arası bir standart olmadığı ve bazı ülkelerin fırsat ve bazıların ise bunu bir tehdit olarak görmekde.

Peki sizin düşünceleriniz nedir ? sizce yasaklanır mı ?
Yorum Gönder

1 Yorumlar
Yorum Gönder

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı