Dünya Devlerini Hackleyen - Lapsus$ Grubunun Beyni 16 Yaşındaki Genç

3

 Bir hacker grubu düşünün Nvidia,Samsung ve Microsoft gibi dünya devlerini hackeleyen. Bir de bunu düşünün bu ekibin beyni 16 yaşında bir genç ,çok ilginç değil mi ?


Dünya Devlerini Hackleyen - Lapsus$ Grubunun Beyni 16 Yaşındaki Genç


Bu olaylar bizi internette hiçbir zaman verilerimizin güvende olmadığı gösteriyor.Neden mi ?

Çünkü Samsung,Nvidia,Ubisoft ve yazılımda dünya devi olan Microsoft gibi şirketler hackleniyor.Bunu yapan Lapsus$ grubunun lideri olan 16 yaşında ki bir genç. Bloomberg'in yaptığı habere göre bu genç İngiltere'de yaşıyor.Bu grubun diğer üyelerinden biri ise brezilya'da yaşayan bir genç olduğu düşünüyor.

16 yaşında ki bir genç Samsung yada Microsoft gibi şirketlerin verilerini rahat bir şekilde ele geçiliyorsa düşünün ki ne kadar büyük bir açık var ve üstelik bu şirketler bizlere verilerin güvende olduğunu iddia ediyor.

Dünya'da özellikle internette hiç bir şey güvende değildir.Ne kadar korunuyorsan korun.İnternet bizi saran bir örümcek ağı ve bu örümceği yönetenler kim olduğu şüpheli.

Unutmayın ''Devletleri yada İnterneti biz değil dünyanın en güçlü aileri yönetiyor'' ve böyle bir durumda verilerimiz onlara gidiyor.Siz siz olun ilerde pişman olacağınız sözler söylemeyin çünkü beklemediğiniz anda bu sözler karşınıza çıkarılır.

Yorum Gönder

3 Yorumlar
Yorum Gönder

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı