Android Telefonu Hızlandıracak İpuçları

0

 Hepimizin günlük hayatta bir bütün olduğumuz telefonlar zamanla performansı zamanla düşer ve yavaşlar,özellikle android ise sizi deli eder.Android Telefonu Hızlandıracak İpuçları


Android Telefonu Hızlandıracak İpuçlarıAndroid telefonlar zamanlar performans kaybeder ve yavaşlar,kullanıma bağlı olarak hatta bazen donmalar,arayüz yavaşlamaları gibi şikayetleriniz olur.Bu sebeplerden kaynaklı kullanıcılar Android telefon hızlandırma gibi yöntemler aramaya çalışır.

İşte bu kullanıcıların arayışını son vermek için bu yazılı sizler için yazdım.


1.Telefonuzu Yeniden BaşladınKullandığınız uygulamalar zaman ile Ram'ını işgal eder.Uygulamaların ürettiği geçici dosyalar ram'ı doldurduğu için bu yöntem ile telefonuz yeniden başladı zaman bu geçici dosyaları siler ve telefonunuz eski hızına kavuşur.


2.Animasyonları Kapatma Yöntemi;

Telefonlarda ki animasyonlar yani geçiş efekleri kısmen'de olsa telefonunuzun yavaşlamasını neden olabilir.Bu ayarı kapatmak için ilk olarak;

-Ayarlar

-Sistem hakkında ve yazılım bilgisine tıklayın

-Yapım numarası/Derleme numarası'nı 5 kez dokunun

ve geliştirici seçenekler açılmış olacak sonra buradan Pencere animasyonları,Geçiş animasyonları ve Animatör süre ölçeğini bulun ve hepsini kapatın böylece telefonunuz gözle görünür şekilde hızı artacaktır.Ayrıca buradan Arka plan işlem sınırını kapatabilirsiniz.Son olarak ise GPU oluştırmayı zorla seçeniğini tıklarak telefonunuzu hızlandırmanın keyfini çıkarın.


3.SysDump (Samsung Cihazlara Özel)


Dikkat bu yöntem Samsung cihazlarına özeldir.İlk olarak telefonun arama kısmına *#9900# tuşlarını basarak SysDump ekranını açın ve oradan hiç birşeyi dokunmadan  Debug Level Disable seçeneğini bulun ve üstünü tıklayın son olarak ise MID'e basın telefon kendini yeniden başlatacaktır hiçbir sorun yok.


4.Telefonunuzu Virüs Taraması Yapın

Günümüzde kötü yazılımlar yani virüsler telefonlarımızı zarar verebilir,yavaşlatabilir ve son olarak pil tüketimini arttırabilir.Bu yüzden benim önerdiğim Kaspersky virüs tarama uygulamasını indirip cihazınızı tarayabilirsiniz.

Makale yardımcı oldu mu ? Yorumlarda belirdin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı