İspanya Hakkında İlginç Bilgiler

0

 İspanya denince akla boğa güreşi,domates festivali gelir.İşte bu güzel ülke hakkında bir kaç bilgi veriyim.İspanya Hakkında İlginç Bilgiler


İspanya Hakkında İlginç Bilgiler;


*İspanya'nın nüfuzu 2020 yılının verilerine göre 47,35 milyon


*Fransa'da olan o meşhur Eiffel kulesi aslında ilk olarak İspanya inşa edilecekti ancak İspanya hükümeti tarafından o zamanlar reddetildi.


*İspanya'da her sene düzenlenen ve meşhur olan "la tomatina" yani domates festivali yaklaşık olarak 150 ton domates kullanılır.Aslın'da israf gibi gelse'de oradaki insanlar için bir eğlence.

 


*İspanya'da öğle uykusu yani Siesta meşhur.Aslında meksika'da popüler olan öğle arası şekerleme ispanyada'da popüler'dir.*İspanya ülkesi dünya'da en çok festival düzenleyen ülkedir.En popüler festivalleri ise La tomatina ve boğa güreşleri.


*İspanyoca dünyanın en çok konuşan 2.dili.Nedeni ise bir zamanlar ispanya sömürgeci bir devlet olmasından ötürü.*İlk modern insanın yaklaşık 32,bin yıl önce ispanya geldiği inanılır.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı