İnstagram ve TikTok Yeme Bozukluğunu Kötü Bir Şekilde Etkilemekte

0

 Dünya genelinde her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran instagram ve tiktok ile ilgili bir araştırma yapıldı.Araştırma sonuçlarına göre Instagram ve TikTok Yeme Bozukluğunu Kötü Bir Şekilde Etkilemekte olduğu ortaya çıktı.


Instagram ve TikTok Yeme Bozukluğunu Kötü Bir Şekilde Etkilemekte
İnstagram ve tiktok her geçen gün daha fazla kullanıcı akzanıyor ancak bir araştırmaya göre bu durum Instagram ve TikTok Yeme Bozukluğunu Kötü Bir Şekilde Etkilemekte olduğu ortaya çıktı.

Pandemi ile insanların evde kalması sosyal medyanın daha çok kullanılmasına yol açtı.Bu araştırmanın sonuçlarına göre Sosyal medya kullanan kişilerin yeme ve içme problemlerinin yaşadığını ve bunun sonucu olarak Yeme ve Kilo verme sorunları gibi bir çok sorun ile karşı karşıya kaldığı söyleniyor.

Hatta hastaların Sosyal medya ile ilişkisinini kesmesi gerektiğini söyleniyor.Ayrıca bu yılın başlarında Facebook ve İnstagram'a bu sorunlar yüzünden bir çok dava  açıldı ve Birleşik krallık sosyal medya'la bir çok kısıtlama getirdi.Bu durumun ne kadar ciddi olduğunu göstermek'de.

Sizce bu araştırma ne kadar doğru.Sizde'de böyle sorunlar var mı ? Yorumlarda belirtmeye unutmayın.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı