YouTube'dan flaş karar: Karar verildi! Artık bunu göremeyeceksiniz

1

 YouTube'dan flaş karar: Karar verildi! Artık bunu göremeyeceksinizYoutube alınan kararı göre artık videolarda dislike görürmüyecek dendi.Bu kararın youtube tarafından insanların videolarımı beğenmiyor algısını kaldırmak için alındığını söyledi.Bundan sonra platformdaki tüm videoların dislike kalkdığını görüyoruz.

Bunun en büyük sebepi Youtube içerik oluşturucuların tacizden koruyacağını ve beğenmeme saldırı olarak adlandırılan saldırların tehdidi azaltacağına inanıyor.


YOUTUBE KÜÇÜK KULLANICILARDA DENEDİĞİNİ VE EN ÇOK ONLARI ETKİLEDİĞİNİ SÖYLEDİ;

 


daha küçük içerik oluşturuculardan ve platforma yeni başlayan kişilerden, "beğenmeme saldırıları" tarafından haksız yere hedef alındıklarını ve YouTube deneyiyle bunun doğrulunu kanıtladığını aktardı , daha küçük kanallara sahip içerik oluşturucuların, daha büyük içerik oluşturuculardan daha fazla beğenmeme saldırılarıyla hedef aldığını söyledi.

Ancak bunu yapan ilk youtube değil;

İnstagram buna benzer sebepden dolayı bir kaç yıl önce buna benzer testler başlatmışdı.Bunun en büyük sebepi beğenilmeme hissinin insanı psikolojik olarak etkilediğini ver en sağlıklı olanın kullanıcının dislike sayılarının görmemesinin en doğru olduğunu aktardı


.Bakalım daha neler göreceğiz bu arada bu konuda yorum yapmayı unutmayın.

Yorum Gönder

1 Yorumlar
Yorum Gönder

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı