Vampir Efsanesi İle İlgili İlginç Bilgi

0

 Bugün yeni bir yayın serisine başlıyoruz.Efsaneler serisinin ilk yayını olan Vampir Efsanesi hakkında sizlere ilginç bilgi vericeğim kısa ve özet şeklinde.Bu arada yeni uygulamamız yakında sizler ile olacak.


Vampir denince aklımıza o güzel film olan alacakaranlık filmi gelir vakat oradaki vampirler ile gerçek hayattaki vampirler öylemi daha doğrusu bu efsane gerçek mi ?

*Vampir kavramını tarih'de ilk olarak babil halkı ortaya çıkardı.Vampir uğursuzluğun simgesi ve bunlar ile ilgili ilk kayıt babil yazıtlarında ortaya çıktı.

*Vampirler ile ilgili en eski mezarlık ve kemikleri prag'da bulundu.Mezar farklı olarak iskeletin,diğer mezarlıklara göre tam tersi gömülmesi ve çok büyük taşlar ile doldururması.Bu mezar bronz çağına ait olduğu düşünüyor.Belli ki halk çok korkmuş


*Vampirler tekrardan yüzeye çıkmamaları için yüz üstü gömürürlermiş.Orta çağdan kalan bir kaç belgele göre vampirlerin yüz üstü gömüldükçe yerin altına doğru kazacağına ve böylece cehenneme gidiceklerini inanırlarmış.


*Vampirler mezarlarından çıkarılır o şişmiş bedenlerine kazıklar ile delik deşik edilir ve çıkan o ses vampir çığlığı olarak adlandırılır.Daha sonra vampirin kalbi çıkarılır ve onun külü içilir.Bu bir efsane.


*Son olarak vampirlerin Porfilia adlı bir hastalığın taşıdığı söylenir.Bu hastalık bir vampirlerde olması gereken tüm özellikleri bulundururdu.Kan içme ve tende kanlı kızarmalar.Bu hastalık Akli dengeli yitirmeye yol açabilir Bu hastalığın diğer adlı "Dracula"

Bu bir vampir efsanesimi yoksa gerçek mi ? Biz bilemeyiz.Belki şuan aramızda dolaşıyorlar.Bu yeni serii hakkında düşünceniz nedir.


 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı