Twitch'ten Bit Skandalını Kabul Ettiğini Gösteren Resmi Açıklama:Twich Bit Skandalı

0

 

Twitch'ten Bit Skandalını Kabul Ettiğini Gösteren Resmi Açıklama: Kararlı Adımlar Atmaktan Çekinmiyoruz
Playerbros'a açıklama yapan Twitch Türkiye sözcüsü, yaklaşık son 1 haftadır gündemden düşmeyen "kara para aklama" ve "bit dolandırıcılığı" hakkında açıklama yaptı. Platform bu tarz durumlara ilişkin harekete geçeceğinin sinyallerini verdi.

Canlı yayın platformu Twitch'in hacklenmesi ile ortaya çıkan veriler üzerinden yapılan paylaşımlar, Türkiye ve dünyada döndüğü iddia edilen "bit dolandırıcılığı" ya da "kara para aklama" olayları hakkında ilk resmi açıklama geldi.

*Oyun basının öncülerinden Playerbros'a açıklamada bulunan Twitch sözcüsü şu ifadeleri kullandı:

“Topluluğumuzu, yasaklanmış davranışlarda bulunan hesaplara karşı kararlı adımlar atmaktan çekinmediğimizi temin etmek istiyoruz. Twitch’te finansal dolandırıcılığı düzenli olarak önlemek ve sadece Eylül ayında, para kazanma araçlarımızı kötüye kullanmaktan dolayı Türkiye’deki 150’den fazla ortağımıza karşı harekete geçtik ve bu durumdan etkilenen kişilerle iletişime geçtik.”

Playerbros'un aktardığı detaylara göre Twitch, yerel yasaları, platformun politikalarını ihlal ederek finansal uygulamalarda bulunan yayıncılar tespit edilmeye ve uzaklaştırmaya devam edecek. Bir başka değişle Twitch, söz konusu iddiaları reddetmiyor, hatta bu yayıncıların tespit edilip uzaklaştırılacağına dair söz veriyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı