Tayland hakkında ilginç Bilgiler

0

 Tayland asya ülkerinden biri.Ülke Batı tarafından hiç bir zaman sömürge olmamış.İşte bu Ülke hakkında sizlere ilginç bilgiler vereceğim.Tayland hakkında ilginç bilgiler.

*Tayland kelimesinin anlamı Prathet Thai yani Özgür diyar.


*Ülkenin başkenti Bangkok anlamı melekler şehri,ölümsüzler ülkesi vb. Asıl adı şu şekilde Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit.Çok uzun ad değilmi.

*İlk başta dediğim gibi ülke hiç bir zaman sömürge olmadı.Boşa dememişler özgür ülke dile.Bu arada asya'da tek sömürge olmayan ülke Tayland.


*Tayland dünyanın en küçük memelesi ile en büyük balinanın yuvasu.En küçük memeli hayvan olan Yabanarısı Yarasası ve Balina Köpek balına ev sahipliği yapmak'da.

*NOT:Vikipedi'ye göre Yabanarısı yarasası, domuz burunlu yarasa da denir, Craseonycteridae familyasına mensup tek türdür. Yabanarısı yarasası, en küçük memeli hayvandır. Boyu 3 cm. ve ağırlığı 2 g. olur.


*Vietnam Sınırları İçinde 1400'den fazla adaya sahip'dir ve Puket adası ülkenin en büyük adası olma özelliğini taşıyor.

*Dünyanın En büyük buddha heykeli taylanda bulunur.Heykel altından olma özelliği taşır ve 5500 Kilogram ağırlığa sahipdir.


Bu konuda düşüncüleriniz nedir ?Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı