Microsoft Sanal Evreni Sistemine Entegre Etmek İstiyor ! Gelecek Farklı Olacak.

0

 Microsoft da gelecekte sanal evrene entegre olabilmek için sistemlerini yeniden tasarlıyor.Teams'e 3 boyutlu sanal avatar ve ortamlar eklenecek ve böylece yeni bir metaverse sistemi ortaya çıkacak.

Microsoft, "sanal evren" (metaverse) hedefleri doğrultusunda, Teams sohbet sistemine 3 boyutlu sanal avatarlar ve ortamlar ekleyeceğini duyurdu.Firma, "Mesh" platformunda, sanal gerçeklik başlığı olsun ya da olmasın, insanların sanal alanda buluşmasının mümkün olacağını söyledi.


Şu anda tam anlamıyla var olmayan bir teknolojiyle mümkün olacak “sanal evren”, oyundan eğitime ve iş toplantılarına kadar sanal dünyadaki her şeyi kapsayan, birbirine bağlı çok çeşitli sanal dünyalarla, internetin gelecekteki bir versiyonu olarak öngörülüyor.Bugünlerde hem Microsoft hem de Meta’ya dönüşen Facebook, “sanal evren” için ilk adımlarının önemli bir parçası olarak 3 boyutlu sohbet ve etkileşim üzerine tanıtımlar yapıyor.Gelecekde bakalım daha neler olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı