Metaverse Evrenine His Ve Dokunma Duygusu Geliyor

0

 Teknoloji her geçen gün gelişirken Meta(facebook) yeni Teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.Sanal Evren.Metaverse Evrenine His Ve Dokunma Duygusu Geliyor.Çok güzel Teknoloji.


Facebook metaverse evrenini geliştirmek için her geçen gün çalışıyor ve yeni ekipmanlar ekleniyor.Bu ekipman bize sanal evrende gerçekmiş gibi yaşamayı gösteriyor.

Meta son olarak bir eldivenin üzerinde çalıştığını duyurdu bu eldiven dokunma duyusunu bir araya getiriyor.

Meta "Sanal dünya gerçek dünya kadar hünerli olamaz"itirafında bulunsa'da bu eldivenler ile durumu değiştirmeye çalışıyor.Bu eldiven ayrıca kullanıcıyı basınç,doku ve titreşim gibi bir kaç şey nüanslı duyumlar üreterek kullanıcıyı deneyim sağlamaya hedefliyor.

Meta eldiveni şöyle ifade ediyor."Ultra Gerçeklikde 3D avatar ile 3D bulmaca üzerinde çalıştığınızı hayal edin .Masadan sanal bir yapboz parçası aldığınızda, parmaklarınızın hareketini otomatik olarak durdurur ve elinizde olduğunu hissedersiniz. Parçayı daha yakından incelemek için tutarken kenarlarının keskinliğini ve yüzeyinin pürüzsüzlüğünü hissediyorsunuz, ardından yerine oturttuğunuzda tatmin edici bir çıtırtı geliyor." 

çok ürkütücü değil mi ? İşte teknolojinin son evreni.Belki'de biz bu sanal evrende vakit geçireceğiz yada bu sanal evren'den paramızı kazanacağız.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı