iOS 15.2 Beta 2 Yeni Özellikleri İle Yayınlandı! Apple

0

 Apple, geliştiriciler için iOS 15.2’nin yeni beta sürümünü yayınladı. sürümde birçok yeni özellik geldi. iOS 15.2 Beta 2 Yeni Özellikleri İle Yayınlandı!

iOS 15.2 Beta 2 Yeni Özellikleri İle Yayınlandı!

iOS 15.2 Beta 2 Yeni Özellikleri İle Yayınlandı!

Apple, özellikle de güncellemeler konusunda fazlasıyla aktif. En son birçok iyileştirmeler ile iOS 15.2 beta 1 sürümünü yayınlamıştı. Şirket yine boş durmadı ve şimdi ise yeni güncellemesini yayınladı. güncellemeye ek olarak iPadOS 15.2 beta 2 ve tvOS 15.2 beta 2 güncellemeleri de tablet ve akıllı saat kullanıcıları için yayınladı.

iOS 15.2’nin ikinci beta sürümüyle birlikte CSAM özelliği de geliyor. Söz konusu özellik önceden Ağustos ayında ortaya çıktı ve tepkileri üzerine çekti. Şimdi ise bu özellik geri geldi ve iOS’un en yeni beta sürümüyle birlikte hazır. Ayrıca bildiğiniz üzere CSAM özelliği, çocuklara yönelik cinsel istismarlara karşı geliştirilen bir özellik. Şirket söz konusu araç ile birlikte çocuklara yapılan cinsel saldırılan önüne geçmeyi planlamakta. Bu özellik ile birlikte çocuklar rahatsız edici çıplak görseller ile karşı karşıya gelmeyecekler. Özellik görseli önceden analiz ederek önüne geçecek.

Güncelleme ile birlikte bildirimleri düzenleyecek özellik geliyor. Apple bu güncellemeyle birlikte bildirim özetini tekrardan tasarladı. Ek olarak gizlilik konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Yeni sürümde ayarlara tam ‘Uygulama Gizlilik Raporu’ eklendi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar üçüncü taraf uygulamalar ve hatta Apple uygulamaları da dahil olmak üzere, uygulamaların eriştiği tüm verileri görebilecekler.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı