Elon Musk’ın Adını Kullanarak Dolandırdılar! Bitcoin

0

    

Elon Musk’ın Adını Kullanarak Dolandırdılar!
Bitcoin 'ini Çaldılar! Kripto paralar yaygınlık kazandıkça ve insanlar tarafından tanınmaya başlandıkça dolandırıcıların radarına girme oranı da artış gösterdi. Birçok YouTube kanalı ve ya diğer sosyal medya platformları aracılığıyla, kripto paranın önde gelen isimlerini ya da birçok kişi tarafından Dünya çapında tanınmış kişilerin isimlerini kullanarak yeterince bilinçli olmayan kişileri dolandırıyorlar.

Örneğin yakın zamanda gerçekleşmiş olan Apple 13’ün tanıtımında da Apple ile bağlantısı olmayan bir sayfa YouTube 1.sıraya yükselmiş, tanıtımı izlemek isteyen insanlar tarafından orijinal hesap sanılmıştı. Birçok kişinin tıklayarak izlediği canlı yayının bir arasında kripto paralarla ilgili bir kampanyadan söz edilmiş ve birçok izleyici bu şekilde dolandırılmıştı.

Bir dolandırıcılık olayı daha yaşandı. Bu sefer Elon Musk’ın ismini kullanan dolandırıcılar bir kişinin Bitcoin’ini çaldı. Çalınan Bitcoin değeri 62.654 dolar. Yapılan dolandırıcılık, kripto para izleme hizmeti sunan Whale Alert tarafından paylaşıldı. Klasik bir taktik olan ”verilen değerin iki katını geri iade etme” sözü altında dolandırıcılığı gerçekleştirdiler. Dolandırıcıların kimliği hala tespit edilmedi.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı