Bir Mantar Türünün Sinekleri Zombiye Çevirip Ölülerle Çiftleştirdiği Keşfedildi

0

 Zombi virüsu gerçek oluyor.Bilim insanları, bulaştığı sinekte sıradışı davranışlara neden olan bir mantar türü keşfetti.mantarla enfekte olan erkek sineklerin ölü sineklerle çiftleşme eğilimi gösterdiği ortaya çıktı.aynı zamanda bulaştığı sineği 7 gün içinde öldürüyor.

7 gün içinde öldürüyor

entomophthora muscae

Danimarkalı araştırmacılar, bilimsel adı Entomophthora muscae olan bir mantarın akıllara zarar bir etkisini keşfetti. Ortaya çıkan bulgulara göre bu mantar, bulaştığı karasineklerin derilerine nüfuz ediyor, vücutlarında spor üretiyor ve bağırsaklarını hızla kemiriyor. Sonuç olarak enfekte sinek, 5 ila 7 gün içerisinde ölüyor. Ancak ilginç kısım bu değil.

Bu mantarla enfekte olmuş dişi karasinekler, erkekleri kendine çekiyor. Ölü sinekle çiftleşen erkek sinek, ölülere ilgi duyar hale gelmekle beraber mantarı canlı dişilere de yayıyor. Zombi haline gelen sinek artık bu dürtünün kölesi olurken, sağlıklı sinekler de olayın başındaki gibi bu mantara çekiliyor ve döngü böyle devam ediyor.

Zombi virus loading...

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı