Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak ? Çalışma Bakanı Açıkladı

0

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,herkesin merak ettiği o soruyu cevapladı,Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak ? Çalışma Bakanı Açıkladı


Herkesin aklındaki o soru Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak ? Çalışma Bakanı Açıkladı.

Yaklaşık 8 milyon kişiye ilgilendiren bu soru en sonunda yanıt buldu.2022 Yılında asgari ücret zamının bir önceki yıllara göre daha fazla artacağı söylendi.

Geçen yıllarda bildiğimiz gibi asgari ücret görüşmeleri aralık sonuna kadar sürer ondan sonra açıklanırdı ama bu yıl böyle olmayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret ile ilgili şunları söyledi "Asgari ücretin belirlenmesi için aralık sonuna beklenmiyecek.Aralık başında başlanacak 1 ve 2 hafta içinde biticeğini söylendi.Bakan ortaklarımız ile uzlaşma içindeyiz" dedi.

Çalışma bakanı Vedat Bilgin kısa süre önce gündemde olan asgari ücret indirim için şu sözleri söyledi "Böyle birşeyin olabileceğini iş veren için vergi yükünü azaltmamız lazım" dedi ama belirgin birşey demedi.

Umarın asgari ücret beklenenen seviyede artar.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz.Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı