Android 12L Destekleyecek Akıllı Telefon Modelleri! GOOGLE

0

Android 12L sürümünü ilk alacak telefonlar belli oldu. Android 12L Destekleyecek Akıllı Telefon Modelleri!

Android 12L Destekleyecek Akıllı Telefon Modelleri!

Android 12L Destekleyecek Akıllı Telefon Modelleri!

Google yeni bir haberle geldi; Android 12L güncellemesini alacak modeller belli oldu. Söz konusu işletim sistemi . geniş ekranlı cihazlar düşünülerek tasarlandı. Şirket bu sistemi geliştirerek 600 dp ve üzeri ekranlarda kullanışlılığı artırmayı hedeflemekte. Ek olarak, Android 12L adı verilen işletim sistemi katlanabilir telefonlarda da kullanılabilemekte.

Ayrıca şirket, Android 12L’nin Geliştirici Önizleme sürümlerine ilişkin zaman çizelgesi paylaşımı yaptı. Ek olarak Aralık ayında beta sürümünü yayınlamaya başlayacağının duyurusunu da yapmakta. Bu çalışmaların ise  2022’ye kadar devam edeceğini belirtmekte. Verilen süre boyunca geliştiriciler uygulamalarını Android 12L ile uyumlu yapabilecekler.

Android 12L’nin Geliştirici Önizlemesi şu anda Android Studio kullanıcılarının erişimine açık. Ayrıca şirket Aralık ayında ilk herkese açık beta sürümünü yayınlamaya hazırlanmakta. Ocak ve Şubat ayındaki beta süreci Mart 2022’de sonlanacak. Mart 2022 tarihi ile birlikte  Android 12L resmi sürümüyle kullanıcılarına kavuşmaya hazırlanmakta.

Android 12L Güncellemesini Alacak Pixel Akıllı Telefonlar:

Pixel 6 Pro, Pixel 6, Pixel 5a (5G), Pixel 5, Pixel 4a (5G), Pixel 4a, Pixel 4, Pixel 3a XL, Pixel 3a

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı