Amerika Hakkında İlginç Bilgiler !

0

 Dünyanın süper güçü Amerika Hakkında ne kadar bilgi sahibiz.Son zamanlarda çin ile rekabette son noktaya ulaşan Amerika hakkında sizlere ilginç bilgiler sunucam bu arada  çin hakkında merak ettiğiniz var ise çin hakkında ki yazımı okuyabilirsiniz.

Amerika Hakkında İlginç Bilgiler !


Yukarı daki bayrak çok ilginç değil mi?

Bu bayrağı bir lise öğrencisi tasarladı evet bir lise öğrencisi. Robert G. Heft’in, 1958’de lisede okuduğu sırada bir proje sunuyor ve proje ABD kongresi tarafından kabul ediliyor ve bu bayrak oluşuyor.Bu arada bayrak daki Yıldızlar ve çizgiler ise İngiliz sömürgesinden kurtularak bağımsızlığını ilan eden 13 koloniyi temsil ediyor.

2-Amerika dünyanın yüz ölçümü bakımından 3. büyük ülkesi;

ABD'nin toplam yüzölçümü 9.826.630 kilometrekaredir.Bu rakibi Rusyanın Yarısı kadar İngilteri'nin ise 40 katı nüfuzu ise 2020 yılının sayımlarına göre 329.5 milyon.

3-Las Vegas,Dünyanın Kumar başkenti;

Kumar denilince akla Kıbrıs değil Las Vegas gelmesi gerekir ciddi anlamda kumarın başkenti.Las Vegas Nevada Eyaleti’nin en kalabalık şehridir.Gece hayatı ise muhteşem ve hareketlidir.


4-ABD Resmi dili yokdur ;

Evet resmi dili yokdur. resmi dil olduğunu belirten herhangi bir yasa yoktur. Yine de 31 eyalet İngilizceyi resmi dil olarak ilan ederken, bazı eyaletlerde iki resmi dil kullanılmaktadır. 

5-Özgürlük Heykeli Bir Hediye ;

Özgürlük Heykeli, 1886 yılında fransa tarafından gönderilen bir hediye'dir.Amerikan ve fransızların 100 yıllık dostluğunun simgesi'dir.Dünyanın en bilinen sembollerinden biridir.Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı