Haftanın En Popüler 5 Kripto Para Birimi

0

Ekim ayının son haftasında en çok Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC), Holo (HOT) ve Bittorrent (BTT) kripto varlıklarına ilgi gösterdiler. Bu hafta şaka temalı kripto paralar ilk iki sırayı oluştururdu.

1- Shiba Inu (SHIB)

SHIB
SHIB

SHIB tokeni, bu haftada önemli kazanımlara imza attı. Geçen hafta sonu 0,0000280 dolar seviyelerinden başlayan Shiba yükseliş trendi, 28 Ekim tarihinde 0,0000884 dolara kadar sürdü. Bu fiyat seviyesinde yeni tüm zamanların en yüksek değerine ulaşıldıktan sonra aynı gün sert bir düzeltmeyle popüler altcoin’in 0,0000576 dolara kadar gevşediği görüldü.

Shiba pazarına giren hızlı fon sayesinde altcoin, en büyük 10 kripto paradan biri haline geldi ve en yakın rakibi DOGE ile kıyasıya bir rekabete girdi. Haftanın geri kalanında ise volatil bir seyir izleyen kripto para hafta sonu işlemlerinde 0,00007 dolar bandındaki hareketine devam ederek yükseliş trendini koruyor.

2- Dogecoin (DOGE)

DOGE
DOGE

Geçen hafta sonu 0,25 dolar direncinin altında düşük hacimle hareket eden DOGE, haftanın ilk yarısında 0,25 doların üzerinde kalma mücadelesi verse de bunu başaramadı ve 0,23 dolar seviyelerine kadar bir gerileme görüldü.

Geride bırakmaya hazırlandığımız haftanın ikinci yarısında ise haftanın dip seviyelerinden 4 saatlik dilimde  yüzde 40’a yakın yükselen Dogecoin, 0,33 dolar değerine ulaştı. Bu yükseliş hareketinin Shiba’nın ATH gördükten sonra kâr satışlarıyla sert düşüş görmesiyle eş zamanlı olması dikkat çekiciydi.

28 Ekim’de hızlı bir yükseliş gören kripto para alıcıları günün geri kalanında ilerlemek için bastırsa da satıcı hacmi ağır basarak 0,28 dolar bandına kadar bir gerileme görüldü. Dünden bu yana 0,28 dolar bandında yatay hareket eden kripto para, hafta sonu işlemlerinde sakin bir seyre sahip.

3- Bitcoin (BTC)

BTC
BTC

Bitcoin (BTC), bu haftaki işlemlerde en yüksek 63.696 dolara kadar yükseldikten sonra ortalama 58.450 dolar seviyelerinde bir dip gördü. Hafta ortasındaki düşüş trendiyle 60.000 dolarlık psikolojik destek seviyesinin altına kayan en büyük kripto para, 28 Ekim Perşembe günü genel bir toparlanmanın ortasında yeniden 60.000 dolar bandına girerek 62.950 dolara kadar yükselebildi.

Hafta sonu işlemlerinde Bitcoin pazarında düşük hacimli satıcılı seyir devam ederken BTC/USD’nin 61.000 dolar bandında el değiştirdiği görülüyor.

4- Holo (HOT)

HOT
HOT

Bir önceki hafta da en çok ilgi gösterilen 5 kripto para arasında bulunan HOLO, bu haftada investing.com’da en çok aranan 4. kripto para oldu.

Geçen hafta sonu 0,0096 dolar bandında hareket eden HOT tokeni, hafta başlangıcında 0,0092 dolara kadar düştükten sonra bu dip seviyelerden gelen alımlar 27 Ekim’de altcoin’i 0,012 dolar kadar taşıdı ve haftanın dip seviyesinden zirve fiyatına kadar yüzde 30’luk bir değer artışı kaydetti.

Ancak zirve seviyesine tutunamayan HOT alıcıları, kripto paranın aynı gün içinde haftanın dip seviyesi 0,0092 dolar yeniden ziyaret etmesine engel olamadı. Holo için oldukça volatil geçen 27 Ekim’de gün kapanışı, 0,01 dolar seviyesinde geldi. Altcoin, birçok kripto paranın değer artışı gördüğü 28 Ekim Perşembe gününü ise 0,01 dolar bandında sakin geçirdi. Ancak haftanın son iş günü bir trend yakalayan Holo, bugün 0,011 dolara kadar yükselebildi. Hafta sonu işlemlerinde düşük hacimli de olsa HOT/USD’nin volatil seyrinin devam ettiği görülüyor.

5- Bittorrent (BTT)

BTT
BTT

Bu hafta kullanıcılarımızın en çok ilgi gösterdiği 5. Kripto para olan Bittorrent (BTT), geçen hafta bu zamanlar 0,0036 dolar seviyesinde dalgalanıyordu.

Kripto para, haftanın ilk günü de 0,0036 dolar pivot seviyesinde yatay hareket ettikten sonra Salı günü 0,004 dolara doğru bir ivme yakaladı. Ancak ardından hafta ortası gelen sert satış baskısı, BTT tokeninin kısa bir sürede olsa 0,003 seviyesine kadar gerilemesine neden oldu.

Bittorrent, haftanın ikinci yarısı dip seviyelerden gelen hacimli alımlarla yeniden yükseliş trendine girdi. Bu trendin bugün günün ilk saatlerine kadar devam ettiği görüldü ve BTT, 0,0042 dolarda zirve yaptı. Bu, alıcıların 0,0033 dolarda destek bulduktan sonra altcoin’in yüzde 26 oranında fiyat artışı anlamına geliyordu.

Ancak zirve seviyesinden gelen kâr satışları BTT’nin 0,004 dolara tutunmasını engelliyor ve hafta sonu işlemlerinde kripto paranın 0,0038 dolara kadar gevşediği görülüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul edildi !) days=(365)

"Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devamını Oku
Accept !
Geri Yukarı